Πρόκειται να ξεκινήσει μια συνεργασία της Κινηματογραφικής Λέσχης Καρδίτσας με τα Τμήματα ΔΕΞΥΣ και ΤΕΤΔ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και, εκτός από τη συμμετοχή των φοιτητών και του προσωπικού των Τμημάτων σε μελλοντικές προβολές ταινιών, θα χρειαστεί να συσταθεί και μια μικρή ομάδα εθελοντών για την οργάνωση αυτών των προβολών (επιλογή ταινιών, επαφές με φορείς που προσφέρουν ταινίες, δράσεις ενημέρωσης των φοιτητών και του ευρύτερου κοινού της πόλης, προετοιμασία σύντομου προλόγου μιας ταινίας, τυχόν τεχνική βοήθεια, κλπ). Όσοι φοιτητές ή μέλη του προσωπικού ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε αυτή την ομάδα, μπορούν να προσέλθουν και να ενημερωθούν την Τρίτη 2/4/2024 στις 20.00 στο Αμφιθέατρο του Κτηρίου Γ’ του Τμήματος ΔΕΞΥΣ, όπου σχεδιάζεται να γίνονται και οι μελλοντικές προβολές ταινιών.